قفسه سینه تسویه حساب نیروی انتظامی اخبار اقتصادی و بازرگانی

قفسه سینه: تسویه حساب نیروی انتظامی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل می‌خواهد ، مینی بمب‌ هسته‌ای&quot، ترامپ &quot

براساس گزارش‌ها، رئیس‌جمهوری آمریکا در حال بررسی طرح‌هایی جهت افزودن “بمب‌های کوچک هسته‌ای” به زرادخانه اتمی ایالات متحده هست. حامیان این طرح معتقدند که این اقد

می‌خواهد ، مینی بمب‌ هسته‌ای&quot، ترامپ &quot

ترامپ "مینی بمب هسته ای" می خواهد

عبارات مهم : آمریکا

براساس گزارش ها، مدیر جمهوری آمریکا در حال بررسی طرح هایی جهت افزودن “بمب های کوچک هسته ای” به زرادخانه اتمی ایالات متحده هست. حامیان این طرح معتقدند که این اقدام انعطاف پذیری بیشتری به فرماندهان ارتش می دهد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پیشنهاد مذکور از “بررسی اوضاع هسته ای” دونالد ترامپ نشات گرفته هست. او ماه ژانویه دستور داد تا زرادخانه اتمی کشورش مورد ارزیابی قرار بگیرد. منابع مطلع به پولتیکو گفتند، این هیات عالی رتبه تولید اینگونه بمب های کوچک را که توانایی انفجاری پایین تری دارند، پیگیری کرده است.

می‌خواهد ، مینی بمب‌ هسته‌ای&quot، ترامپ &quot

این بمب ها نسبت به بمب هایی که آمریکا در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار داد، ضعیف تر هستند و گزینه های بیشتری در اختیار فرماندهان ارتش قرار می دهند. از سوی دیگر، مخالفان این طرح معتقدند که چنین اقداماتی به زیاد کردن درخواست جهت استفاده از تسلیحات اتمی می انجامد. بعضی نگرانند که استفاده از بمب های هسته ای کوچکتر و محبوب تر شرایط را به گونه ای ملتهب کند که فورا به یک جنگ هسته ای تمام عیار برسد.

طرح مذکور همچنین عقب نشینی از سیاست باراک اوباما، مدیر جمهوری سابق آمریکاست که تولید هرگونه تسلیحات هسته ای تازه را ممنوع کرده بود. آمریکا در ۲۵ سال گذشته آزمایش هسته ای نداشته هست. آمریکا تعدادی تسلیحات هسته ای کوچک از دوران جنگ سرد در اختیار دارد ولی تحلیلگران دفاعی می گویند، یک سوم از این زرادخانه اتمی کم بهره و یا جهت دریافت اثر کوچکتر “برگشت پذیر” است.

براساس گزارش‌ها، رئیس‌جمهوری آمریکا در حال بررسی طرح‌هایی جهت افزودن “بمب‌های کوچک هسته‌ای” به زرادخانه اتمی ایالات متحده هست. حامیان این طرح معتقدند که این اقد

با این حال، هرگونه زیاد کردن در زراخانه اتمی باید از سوی کنگره مورد تایید قرار بگیرد و احتمالا بحث و جدل پر سر و صدایی به راه می اندازد. پنتاگون طرح اصلاح یک سلاح جهت اهداف کوچکتر را در دوره ریاست جمهوری جورج بوش ارائه کرد ولی کنگره آن را ناکام گذاشت.

واژه های کلیدی: آمریکا | استفاده | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs