قفسه سینه تسویه حساب نیروی انتظامی اخبار اقتصادی و بازرگانی

قفسه سینه: تسویه حساب نیروی انتظامی اخبار اقتصادی و بازرگانی

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ «حالا چیزی حدود سه ماه است که تصویرش از جلد مطبوعات پایین کشیده شده. در سه سال گذشته خیلی به ندرت پیش می آمد که چند روزی بگذرد و نشریات

طارمی در غبار

طارمی در غبار

عبارات مهم : پنجره

آمار پرسپولیس بعد از غیبت ستاره بوشهری باورکردنی نیست.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ «حالا چیزی حدود سه ماه است که تصویرش از جلد مطبوعات پایین کشیده شده. در سه سال گذشته خیلی به ندرت پیش می آمد که چند روزی بگذرد و نشریات ورزشی روی صفحه اول ارزش تصویرهای بزرگی از مهدی طارمی نداشته باشند ولی حالا به بهانه محرومیت چهار ماهه ستاره بوشهری که نزدیک به ۴۰ روز دیگر به آخر می رسد، این مساله به اتفاقی عادی تبدیل شده است است.

طارمی در غبار

در این مدت شاید فقط بعضی شایعات در مورد زندگی شخصی مهاجم پرسپولیس بود که اسم او را در رسانه ها مطرح می کرد، وگرنه از نظر فنی تیم برانکو بدون او بهتر شد که بدتر نشد. در این مدت عنصرهای تهاجمی پرسپولیس مثل گادوین منشا، محسن مسلمان، بشار رسن، فرشاد احمدزاده، وحید امیری و البته در راس همه آنها علی علیپور کاری کردند که غیبت طارمی به هیچ وجه احساس نشود. هنگامی که بعد از بازی با بادران بار دیگر روزنامه ها تصویری از خوش حالی دسته جمعی سرخ ها را منتشر کردند، خیلی ها یادشان رفت که تا همین سه ماه پیش در قلب بسیاری از تصویرهای مشابه این تصویر مهدی طارمی نگاه ها را به سمت خودش جلب می کرد ولی اشتباه بزرگ این بازیکن در عقد قرارداد با ریزه اسپور و سپس رها کردن این تیم باعث شد هم کلوب ایرانی تاوان سنگینی بدهد و هم خود طارمی با شرایط عجیبی مواجه شود.

اگر چه ممکن است محرومیت ستاره پرسپولیس به زودی به آخر برسد ولی بازگشت او به میادین از ابتدای بهمن ماه تابع شرایط خاص ای خواهد بود. طارمی حالا بعد از سه سال قرار گرفتن مستمر در موضع «بالادست»، به شکلی عجیب و غیر منتظره در موضع «پایین دست» قرار گرفته؛ پرسپولیس بدون او مقتدرانه ترین قهرمانی تاریخ نیم فصل را به دست آورده، استقلال را برده و در جام حذفی هم به پیشروی اش ادامه داده. آیا دلیلی جهت فراموش نکردن طارمی وجود دارد؟

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ «حالا چیزی حدود سه ماه است که تصویرش از جلد مطبوعات پایین کشیده شده. در سه سال گذشته خیلی به ندرت پیش می آمد که چند روزی بگذرد و نشریات

توپخانه مهارنشدنی

شاید روزی که مهدی طارمی محروم شد، خیلی ها تصور می کردند جای خالی این بازیکن به سرعت در پیشانی خط حمله پرسپولیس احساس شود ولی این اتفاق رخ نداد. آخرین بازی مهاجم بوشهری جهت سرخپوشان هفته هفتم برابر سپاهان اصفهان انجام شد و حالا به آمار تیم برانکو با او و بدون او توجه کنید. پرسپولیس ۷هفته با طارمی ۱۳گل زد و طی ۸بازی بدون طارمی ۱۴بار دروازه رقبا را باز کرد. پرسپولیس با طارمی در هفت هفته ابتدایی میانگین کسب «۲» امتیاز از هر بازی را به ثبت رسانده بود که این آمار در هشت هفته بدون طارمی به حد نصاب خیره کننده «۲.۷۵» از هر بازی رسیده است.

به روایت روشن تر سرخپوشان بعد از محرومیت طارمی فقط از کسب پیروزی برابر پدیده محروم مانده اند و سایر مسابقه های را با پیروزی پشت سر گذاشته اند. بعضی ها این آخرهای به شوخی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به طرفداران تیم پیروزی (پرسپولیس) هشدار می دهند که از یک ماه باقی مانده از محرومیت طارمی نهایت استفاده را ببرند. مسلما این مساله جنبه طنز دارد و همه هواداران از بازگشت طارمی که بازیکن باکیفیتی هم است خوشحال می شوند ولی نمی توان کتمان کرد که پرسپولیس حداقل تا اینجا بدون او نقصی نداشته هست. شاید در بازی رفت نیمه نهایی با الهلال هم اگر شوک روانی ناشی از محرومیت طارمی و کلوب وجود نداشت و این بازیکن به عنوان نمونه به علت ضرب دیدگی بازی را از دست می داد، آن اتفاق به وقوع نمی پیوست.

وضعیت خطرناک در تیم ملی

طارمی در غبار

خانه نشینی طارمی ولی فقط در پرسپولیس موقعیت او را به خطر نینداخته هست؛ چه این که رقبای این بازیکن در تیم ملی هم همزمان با منزل نشینی او به عالی ترین فرم ممکن رسیده اند. غیر از رضا قوچان نژاد که فصل قبل عالی بود و این فصل به دلایل نامعلومی افت کرده و البته سردار آزمون که اخیرا طلسم هزار دقیقه گل نزدنش جهت روبین کازان را شکست، بقیه عنصرهای تهاجمی تیم ملی در عالی ترین فرم ممکن قرار دارند. کاوه رضایی در نخستین فصل حضورش در اروپا عملکردی فراتر از حد انتظار داشته و با به ثمر رساندن ۷ گل و دادن ۴ پاس گل، نقش بسیار مهمی در بالانشینی شارلوا ایفا کرده هست. در کنار او جهانبخش هم یکی از عالی ترین فصولش را در آلکمار هلند پشت سر می گذارد. علیرضا این فصل ۴ گل زده و ۶ پاس گل هم داده تا آلکمار در زمره مدعیان کسب عنوان قهرمانی در لیگ هلند قرار بگیرد. از سوی دیگر کریم انصاری فرد که فصل را در المپیاکوس ناامیدکننده شروع کرده بود، این روزها به مرد اول تیمش تبدیل شده است است.

کریم در حال حاضر با به ثمر رساندن ۷گل، در صدر جدول عالی ترین گلزنان سوپرلیگ یونان واقع شده است است که اتفاق کاملا قابل اعتنایی هست. به اینها اضافه کنید سامان قدوس را که در همه پست های جلوی زمین می تواند بازی کند و البته همه می دانند که چقدر بازیکن باکیفیتی هست. در حالی که حدود شش ماه به شروع جام جهانی باقی مانده، شاید طارمی در مورد تصمیم خامی که دو سال پیش گرفت از هر لحظه پشیمان تر باشد و تازه بفهمد که در آن اقدام نسنجیده و محرومیت بعدش هیچ «خیریتی» در کار نبوده.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛ «حالا چیزی حدود سه ماه است که تصویرش از جلد مطبوعات پایین کشیده شده. در سه سال گذشته خیلی به ندرت پیش می آمد که چند روزی بگذرد و نشریات

اگر پنجره دوم باز شود…

باشگاه پرسپولیس در آستانه کسب تفاهم با کلوب ریزه اسپور واقع شده است است و شاید حصول چنین توافقی به باز شدن پنجره نقل وانتقالاتی پرسپولیس در تابستان آینده منجر شود. این همان زمانی است که قرارداد طارمی با پرسپولیس هم به آخر می رسد و او بازیکن آزاد می شود. بسیاری بر این باورند که اگر پرسپولیس بتواند جهت فصل بعد بازیکن بگیرد، این بار مجوز جدایی طارمی صادر خواهد شد و شاید او پیش از آخر قراردادش ترانسفر شود تا سود مالی مختصری هم نصیب کلوب شود. در نقطه برابر اگر پنجره تابستانی باز نشود، احتمالا پرسپولیسی ها با استفاده از جریمه ۸۰۰هزار یورویی طارمی در پرونده ریزه اسپور جهت تمدید قرارداد به این بازیکن فشار خواهند آورد تا دست برانکو خالی نماند.»

طارمی در غبار

واژه های کلیدی: پنجره | برانکو | بازیکن | پرسپولیس | پرسپولیس | ریزه اسپور | مهدی طارمی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs